satis@ginzatravel.com Tur ve Operasyon :+90 242 814 62 83 Uçak Bileti İletişim :+90 242 814 22 39
Fiyat

1. Gün : Antalya-Odunpazarı-Eskişehir

Sabah 06:00 da Antalya'dan hareket ederek Eskişehire yol alıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından öğlen saatlerinde Odunpazarı na varış. Odunpazarı nın kalbini oluşturan Mimar Sinan dan önceki Mimar Acem Ali nin yapmış olduğu Kurşunlu Külliyesi ni görüp rehberimizin anlatımlarıyla birlikte içerisinde bulunan 17. Yy da Eskişehir in Beyaz Altını olarak adlandırılan Lületaşı Müzesi ni geziyoruz. Ve sonrasında bölgeye has Met Helvasının tadına bakmak için kısa bir mola veriyoruz.Odunpazarı ilçesinin simgesi olan 18. Yy konut mimarisine ev sahipliği yapan Tarihi Odunpazarı Evleri ni görebilmek için bölgede ilk olarak restorasyonlarının yapıldığı Beyler Sokak, Arifbey Sokak ,Işıklar Sokak ve Koca Müftü Sokağını sırasıyla görüp günün tadını çıkartıyoruz. Aynı zamanda bu tarih kokan sokaklarda dolaşırken el emeği ile yapılan Lületaşından ve Cam Sanatlarından alışverişlerimizi yapıyor, sevdiklerinize hediyeler almanız için firsat yaratıyoruz. 18. Yy mimarisi içinde kendimizi o büyüleyici otantik sokaklardan geçerek Türkiye de İlk ve Tek olan her ikisinde de ciddi bir el emeği ve zamanın harcandığı güzel sanatların en güzel iki farklı dalına sahip olan Yılmaz Büyükerşen  Balmumu Heykeller Müzesi'ni ve Çağdaş Cam Sanatları Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından rotamızı hem bir kahve molası vermek hem de dinlenmek, arzu eden misafirlerimiz için alışveriş yapabilecekleri Odunpazarı nın ilk kurulduğu dönemde çevre köylerden gelen pazarcıların atlarıyla birlikte konakladıkları Altıhan Elsanatları Çarşısına çeviriyoruz. Tur programımıza Eskişehir in En Büyük Parkı olan Sazova Bilim ve Kültür Parkı ile devam ediyoruz. Kendinizi Disneyland ta gibi hissettirecek olan Masal Şatosu sizi bu parka hayran bırakacak. Nuh'un Gemisi ni görüp,17. Yy da Atlas Okyanusunu ilk defa geçen My Flower adlı korsan gemisinin birebir aynı ebatlarında yapılmış olan Korsan Gemisi ni geziyoruz. . Misafirlerimiz parkta alacak oldukları serbest zaman diliminde arzu ederlerse park içerisindeki Tren istasyonlarında bekleyip Alman yapımı olan Dekovel ( nostajik tren ) ile park içerisinde 15 dk sürecek olan panoramik bir tur ( ücretsizdir ) yapabilirler. Ayrıca arzu eden konuklarımız verilen serbest zaman dahilinde ekstra olarak Sabancı Bilim Kültür ve Deney MerkeziUzay Evi ve Sualtı Dünyası, Türk Dünyası Şaheserler Parkı ( Minicity nı gezebilirler (Bu bölümlerin giriş ücretleri ekstradır). Konaklama Anemon Otel vb Eskişehir.

2. Gün : Eskişehir -  Antalya

Saban Kahvaltısından sonra UNESCO tarafından 2013 yılında Türk Dünyasının Kültür Başkenti ve Somut Olmayan Kültürel Miras Başkentliği ünvanı almış olan Eskişehiri geziyoruz. Frigyalılar döneminde çok önemli bir yeri olan ve Anadolu’da pek çok şeyin üretilmesine öncülük eden Eskişehir Anadolu’da ki ilk Havacılık faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Eskişehir de Tarihçesi Milli Mücadele dönemine dayanan savaş uçaklarının sergilenmekte olduğu Havacılık Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında öğle yemeği için sizlere Kırım kültürüne ait yöresel lezzetlerini sunmak istediğimiz restoranımıza geçiyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla birlikte size kendinizi İngiltere‘nin Başkenti Londra‘da kı Convert Garden da gibi hissetmenizi sağlayacak farklı bir atmosferinin bulunduğu Haller Gençlik Merkezi ne geçiyoruz. Buradaki serbest zaman ve geçirecek olduğumuz hoş bir vaktin ardından Eskişehir de hayatın aktığı yer olarak bilinen Köprübaşı mevkiye doğru yol alıyoruz. Buraya ulaştığımız anda taşımış olduğu alüvyonlar sayesinde bereketli Eskişehir ve çevresinin ovalara sahip olmasını sağlayan ve iki merkez ilçeyi birbirinden ayıran Porsuk Çayı nı görüyoruz. Bu büyüleyici manzara eşliğinde bize kendimizi Venedik te gibi hissettirecek Porsuk çayında (hava koşulları ve mevsimsel olarak suyun durumu uygun olduğu durumlarda ) tekne turuna katılıyoruz, anın tadını çıkartıp fotoğraflarımızı çekiyoruz. Turumuza bütün parçaları Anadolu da Türk mühendisler tarafından belirli bir sure içinde üretilip bir araya getirilen Türkiye nin ilk Yerli Otomobili Devrim Arabası nı görmek için Tülomsaş a ulaşıyoruz. Rehberimizin anlatımlarıyla birlikte eski günleri hatırladıktan sonra günün yorgunluğunu atmak için güzel bir manzara eşliğinde kahvelerimizi yudumlayıp fotoğraflarımızı çekip güzel dakikalar geçirmek için Eskişehir in en Yüksekte olan Bölgesi Şelale Park a varıyoruz.O Güzel manzarayı seyre doyamazken şelale parktan ayrılıp güzel bir yürüyüş için günün son gezi noktası olan Türkiye deki İlk ve Tek Yapay Plajın bulunduğu Kent Park a geçiyoruz. Burada geçirecek olduğumuz hoş dakikaların ardından turumuzu noktalıyoruz ve Antalya dönüşümüze geçiyoruz.

NOT : ESKİŞEHİR ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ZİYARETİMİZ TURUMUZUN İLK GÜNÜ GERÇEKLEŞECEKTİR. TÜM PROGRAMLARIMIZ OKULUMUZUN İSTEĞİ DOĞRULTUSUNDA DÜZENLEBİLMEKTEDİR. 


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER 

  • 1.GÜN YOLDA ALINACAK OLAN KAHVALTI
  • MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞ ÜCRETLERİ 
  • TÜM ÖĞLEN YEMEKLERİ 
  • EKSTRA TÜM HARCAMALAR 

OKULUMUZUN BELİRLEDİĞİ NOKTA DA BULUŞMA.. 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER 

  • 1 GECE YARIM PANSİYON OTEL KONAKLAMASI 
  • PROFESYONEL ÜLKESEL REHBERLİK HİZMETİ
  • 1 SABAH KAHVALTISI 
  • 1 AKŞAM YEMEĞİ 
  • LÜKS OTOBÜSLERLE ULAŞIM 
  • ARAÇ İÇİ İKRAMLAR