• Ginza Travel Türkçe
  • Ginza Travel English
  • Ginza Travel Ruski
ANASAYFA / KATEGORİ / BELGRAD&SARAYBOSNA

GALERİ

1.Gün : Antalya- İstanbul  – Belgrad – Saraybosna

Sabah belirlediğimiz buluşma noktasından hareket ederek uçuşlarımıza başlamak üzere Antalya Havalimanına gidiyoruz. 03:30 uçağıyla Antalya - İstanbuluçuşumuzu gerçekleştiriyor ve İstanbul'a varışımızın ardından   pasaport işlemlerini takiben, Saat 07:55'te Türk Havayollarına ait TK 1081 sefer sayılı  uçağıyla Belgrad'a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından saat yerel saatle 08:40'ta Belgrad'a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel aracımızlaBelgrad’a transfer.Varisimiza istinaden panoramik turumuz. Belgrad şehir turumuz sırasında bonbalanan bakanlık binası, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır.Şehrin kalbi olarak sayılan KnezMihajlova Caddesi'nde yapacağımız yürüyüş ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Daha SonraSaraybosna’ya doğru Hareket ediyoruz.Saraybosna şehir turu için hareket. Şehrin merkezine varışımızla birlikte, şehrin simge yapılarından olan merkez kütüphane binasının önünde otobüsümüzden inip yürüyerek yapacağımız şehir turuna başlıyoruz. Merkez kütüphane, hikayesini dinlediğinizde çok şaşıracağınız InatKuca, Osmanlı döneminde inşa edilmiş Latin Köprüsü ve 1.Dünya Savaşı'nın çıkmasına neden olan Avusturya-Macaristan arşidükü Franz Ferdinand ve eşinin vurulması olayının yaşandığı noktayı gördükten sonra şehrin kalbi Başçarşı'ya doğru devam ediyoruz. Osmanlı İmparatorluğu'nda bir gelenek olan sebili ve adını bu eserden alan Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, tarihi yapısını halen korumuş Başçarşı sokaklarında devam edecek. Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camii ve Saat Kulesi göreceğimiz diğer eserler. Şehrin en popüler caddesi Ferhadija'da Avusturya-Macaristan İmparatorluğu dönem mimarisini yansıtan binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz 2.Dünya savaşı kurbanları anısına yapılan Sönmeyen Ateş Anıtı'nda sona erecek.akşam dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Boşnak Gecesi programımıza (35 euro) katılabilirler. Saraybosna'nın otantik bir restoranında alacağımız akşam yemeğimizde enfes Boşnak yemeklerinin tadına, yerel müzisyenlerin çalacağı Balkan müzikleri eşliğinde bakacak ve unutulmaz bir Balkan Gecesi yaşayacağız.Gecenin sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

 

2.Gün : Saraybosna - Mostar veya Trebinje 

abah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında Mostar`a doğru hareket ediyoruz. Mostar’a varış ardından yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz.Verilecek serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz  Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan akıncılar tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. (10 euro) Ogleyemegiicin serbest zaman .Bosna Hersek-te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Turun bitimi ile birlikte otantik şehir olan Trebinje’deki otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde. (Yeşil pasaport olanlara ve geçerli Schengen vizesi olan misafirlerimiz için, rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Dubrovnik akşam turuna katılabilirler. (30 euro) Dubrovnikpanaromik turu esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi-ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir.

 

3.Gün Trebinje - Kotor - Budva – Podgorica (30 Nisan 2018)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. Burada ilk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ogleyemegiicin serbest zaman .Ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanların en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi göreceğiz.Öğle yemeği için serbest zaman.Rehberimizin belirleyeceği saate hareket, yolumuzun üzerinde zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılan muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında Podgorica’da konaklayacağımız otelimize transfer ve odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

 

4.Gün – Podgorica – Belgrad – İstanbul

Sabah erkenden alınacak kahvaltımızın ardından Belgrad’a doğru hareket ediyoruz. Uzun bir yolculuğumuzun Ardından Belgrad’a varışımzıı gerçekleştiriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği Saate kadar serbest zaman.Rehberimiz tarafından belirlenen saatte havalimanına transfer. Bilet pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları TK 1084 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:20`de İstanbul`a hareket. 23:05`de İstanbul`a varış ve bağlantı uçağı ile Antalya'ya dönerek turumuzu tamamlıyoruz

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER 

  • HAVALİMANI TRANSFERLERİ
  • UÇAK BİLETİ (ÇİFT YÖN)
  • LÜKS OTOBÜSLER İLE BÖLGE GEZİSİ
  • PROFESYONEL REHBERLİK HİZMETLERİ
  • OTEL KONAKLAMASI 
  • SABAH KAHVALTISI  
DİĞER TURLAR
KIBRIS TURU
1800 TL
MEIS ADASI
400 TL
RODOS TURU
450 TL
2018 Ginza Travel. Bütün Hakları Saklıdır.