• Ginza Travel Türkçe
 • Ginza Travel English
 • Ginza Travel Ruski
ANASAYFA / KATEGORİ / DOĞU EKSPRESİ İLE KARS TURU

GALERİ

1. Gün:  Antalya-Ankara - Doğu Expressi ile Kars 
 

Sabah Saat 06:00 'da belirlenen noktadan havalimanına gitmek üzere hareket ediyoruz. Pegasus kontuarında check-in işlemlerimizi tamamlayarak 08:30 'da Antalya-Ankara uçuşumuza başlıyoruz. Saat 09:45 de Ankara'ya varışımızın ardından Rahmi Koç Müzesi ve Ankara Kalesi ziyaretlerimizi yapıyor saat 15:30 da toplanarak tren garına hareket ediyoruz. Bizleri heyecanlandıran Doğu Expressi ile Kars turumuza başlamak üzere , TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 18.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda olacaktır.

 

2. Gün: Ankara Kars Seyahati - Doğu Ekspresi
 

Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam 18:30 'da Kars 'a ulaşmış oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

 

3. Gün: Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu
 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4. Gün: Sarıkamış Turu ve Kayak Merkezi ve Kars Merkez Turu
 

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

 

5. Gün: Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati 
 

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Antalya'ya geri dönüş yapmak üzere Kars Havalimanına gidiyoruz.

 

 

NOT 1 : Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum Mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir. 

NOT 2 : Bu turumuzun Tren seyahati bölümünde, Doğu Ekspresinde kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir.

NOT 3 : Misafirlerimizin 3 Kişilik Rezervasyon yapması halinde Otelde 3 kişi aynı odada kalır. Tren konaklamasında ise ; (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon Odası verilir. Trende Tek başına konaklama yapan misafir için Ücret farkı 300 TL dir.  3 kişi tur rezervasyonu yapıldığında bu fark ücreti toplam fiyata sistem tarafından otomatik olarak eklenir. Aynı rezervasyona 4. kişi eklendiğinde sistem daha önce alınmış olan 300 TL fark ücreti yeni eklenen kişinin ücretinden otomatik olarak düşer.  

NOT 3 : Misafirimizin 1 Kişilik Rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda ( Sngl )  Tren seyahatinde de ( odada tek kişi kalınacak şekilde ) 2 Kişilik Yataklı oda  konaklaması verilir ve misafir odada tek başına seyahat eder. Tek kişilik tur ücretleri SNGL Tur ücreti olarak tur fiyat tablosunda belirtilmiştir.

 

           Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •   Antalya - Ankara Pgs Biletleri (Ekonomi-Koltuk) 
 •   Ankara - Kars - Doğu Ekspresi Biletleri ( Yataklı Vagon)
 •   Kars -Saw - Ayt  Biletleri( Ekonomi)  
 •   Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü Minibüs ulaşım hizmetleri
 •   Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 •   3 Gece Hotel konaklaması
 •   1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
 •   Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 •   Otellerimizde alınan 3 Akşam yemeği
 •   Zorunlu Seyahat Sigortası

 

 

 

 

     Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •   Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 •   Kişisel harcamalar, Alışverişler
 •   Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu ( Kişibaşı 20-30 TL dir )
 •   Müze Giriş Ücretleri ( Ani Harabeleri 8 TL dir )
 •   Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
 •   Tüm Öğlen yemekleri

 

 

test

 • ÖZDİLEK AVM 

 • 5 M MİGROS

 • TERRACİTY 

 • AYDIN KANZA PARKI 

NOT : BELİRLENEN NOKTALARIN GİDİŞ GÜZERGAHI ÜZERİ TOPLAMA YAPILACAKTIR. 

DİĞER TURLAR
KONYA LALE BAHÇELERİ TURU
100 TL
ALAÇATI OT FESTİVALİ
400 TL
LAVANTA HASADI & SALDA GÖLÜ
120 TL
GÜL FESTİVALİ & SAGALASSOS
90 TL
2018 Ginza Travel. Bütün Hakları Saklıdır.