• Ginza Travel Türkçe
  • Ginza Travel English
  • Ginza Travel Ruski
ANASAYFA / KATEGORİ / GÜL FESTİVALİ & SAGALASSOS

GALERİ

 

                             ISPARTA GÜL FESTİVALİN & SAGALASSOS

 

 

Sabah erken saatler de Antalya'dan yola çıkıyoruz. Karacaören Barajı güzergah üzeri ilk mola yerimiz olacaktır.Molamızın ardından Gül Festivalinin düzenlendiği Isparta'nın Güneykent Kasabasına doğru yola çıkıyoruz.

 

Kasabaya varışımızın ardından  güllerin geleneksel olarak nasıl toplandıklarını görüp aynı zaman da isteğimiz doğrultusun da bizlere verilen minik keselerimize kendi ellerimizle topladığımız gül yapraklarını doldurarak eşlik ediyoruz.

Hemen sonrasın da Gülhane'ye  geçerek geleneksel yöntemlerle gül suyu ve  gül yağının çıkartılışını  uygulamalı  izledikten sonra gül kokuları arasında fotoğraf çekimi yapıyoruz.

Daha sonra Gülbirlik'e ait olan Gül Müzesini geziyor ve Yöre kadınlarının çalışmalarını sergiledikleri Gül Evi'nde gül ürünleri ve Isparta Halıcılığı hakkında bilgi aldıktan sonra alışverişlerimizi yapıyoruz.

Güneykent'te ki Gül kokulu saatlerin ardından manzarasıyla bizleri büyüleyen Kartal Seyir Tepesine çıkıyor hem güzel fotoğraflarınız için hem de öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğlen yemeğimizin ardından Torosların sarp yamaçlarında yeşil bir vadiye kurulu Ağlasun’un sadece 7 km kuzeyinde, Antalya’dan 110 km uzaklıkta, denizden 1450-1700 metre yükseklikte kurulmuş muhteşem bir antik şehir olan Sagalassos'a geçiyoruz.  Bölge, bol su kaynakları, çeşit çeşit  meyvesi ve güzel insanlarıyla adeta keşfedilmeyi bekliyor.

Antik çağda Pisidya’nın başkenti olan bu şehrin çoğu yapısı, 1990’da Marc Waelkens başkanlığında başlatılan kazılar da Belçikalı ve Türk arkeologlar tarafından restore edilmiştir. Kazı çalışmaları günümüzde de yaz aylarında devam etmektedir. Çeşmelerinin görkemiyle anılan Sagalassos aynı zamanda dünyanın en yüksek rakımlı, 9000 kişilik tiyatrosu ve kendine has kaya mezarlarıyla bilinir. Kent Meydanı, agoraları, hamamları, kütüphanesi ve diğer yapıları şehre ayrı bir zenginlik katar.

Doğa ve tarihle buluştuğumuz güzel bir gün sonrası Antalya'ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

 

 

 

Bir sonra ki Ginza Tur Programın da Görüşmek Dileğiyle...

 

 

        FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

  • ULAŞIM
  • REHBERLİK HİZMETİ

 

          EKSTRA HİZMETLER

  • SABAH KAHVALTISI 
  • ÖĞLEN YEMEĞİ
DİĞER TURLAR
BODRUM ACI OT FESTİVALİ
400 TL
URLA ENGİNAR FESTİVALİ
450 TL
2018 Ginza Travel. Bütün Hakları Saklıdır.